Відомості по спеціалізовану вчену раду
В Херсонському національному технічному університету з 1995 року діє спеціалізована вчена рада Д67.052.01. За період дії ради Д67.052.01 з 1995 року відхилення захищених робіт не було. В останній період дії ради з 2006 по 2009 було захищено 1 докторська та 30 кандидатських дисертацій. Необхідність в продовжені повноважень вченої спеціалізованої ради виникає потребою в спеціалістах вищої кваліфікації у нашому регіоні, зокрема в Херсонській, Миколаївській областях та в Криму, з боку наукових, учбових та промислових закладів. Вищі навчальні заклади Криму, Херсонської, Миколаївської областей, як державні, так і приватні, не укомплектовані достатньою кількістю таких спеціалістів.
В Херсонській та Миколаївській областях функціонують такі навчальні заклади: Український національний морський технічний університет, Миколаївський державний університет ім. П. Могили, Миколаївська аграрна академія, Миколаївський університет, Херсонський національний технічний університет, Херсонський державний університет, Херсонський аграрний університет, Херсонський державний морський інститут та багато приватних вузів. На даний час тільки в Херсонській області в вищих навчальних закладах не вистачає близько 85 фахівців даних спеціальностей.
На даний час створено в Херсоні технопарк „Текстиль”, одним із приоритетних напрямків діяльності якого є автоматизація та комп’ютеризація систем управління та контролю технологічних процесів в текстильній та легкій промисловості.
На Херсонщині та Миколаївщині розташовані такі великі промислові підприємства, як найбільші в державі Херсонський та Миколаївський суднобудівні заводи, Миколаївський глиноземний комбінат, Херсонський бавовняний комбінат, нафтопереробний завод, целюлозно-паперовий завод, завод „Херсонські комбайни”, консервні заводи, Південний турбінний завод, трансформаторний завод, завод конденсаторів, Новокаховське ВАТ „Південелектромаш”, Каховський завод „Електрозварювального устаткування” наукові підприємства: ЦКБ „Ізумруд”, науково-дослідний інститут автоматизованих систем та інформатики в суднобудівництві, НДІ дальнього зв’язку, особливе конструкторське бюро електронного машинобудування, спеціалізоване конструкторське бюро „Машпроект”, Херсонський відділ інституту фізики напівпровідників НАН України та ін.
Херсонський національний технічний університет має філії в Херсонській області та Криму: в містах Нова Каховка, Каховка, Керч, Феодосія, Ялта, Армянськ, Генічеськ, котрі ведуть підготовку бакалаврів, спеціалістів, магістрів за денною, та за заочною формами навчання. У всіх філіях є гостра потреба в фахівцях вищої кваліфікації з напрямків інформатики, кібернетики та автоматизації (не менше, ніж 60 чоловік). Дія цих філій ХНТУ в Криму сприяє стабілізації обстановки та наближення Криму до України.
Херсонський національний технічний університет є відомим центром України у галузі досліджень прогресивних інформаційних технологій, математичного моделювання, систем та засобів штучного інтелекту, автоматизованих процесів керування.
В університеті на кафедрах Інформаційних технологій, Технічної кібернетики, Вищої математики, економічної кібернетики, математичного моделювання, фізики працює 12 докторів наук, які очолюють дослідження у галузі АСУ, інформаційних технологій, автоматизації виробництва автоматики, систем та засобів штучного інтелекту та готують наукові кадри. Університет є членом асоціації штучного інтелекту держав СНД.
В університеті ведуться роботи по створенню нових комп’ютерних засобів, систем, інформаційних технологій, які відповідають Законам України „Про пріоритетні напрямки розвитку науки і техніки”, „Про інноваційну діяльність”, „Про пріоритетні напрямки інноваційної діяльності в Україні”.
Університет має достатню матеріально-технічну базу для проведення цих досліджень та необхідні наукові кадри.
Протягом останніх трьох років університет плідно працював над багатьма міжнародними проектами. В двох з них з програмою Tempus-Tacis ХНТУ виступав координатором. Успішно закінчено проект JEP-26239-2005 «ECDL для українських управлінців» підсумки якого були підведені на міжнародній конференції за участю представників вищих навчальних закладів Австрії, Швеції, Франції, Німеччини у травні 2009 року.
Продовжується робота в напрямках проекту«Послуги для студентів щодо навчання та індивідуального розвитку, що базуються на застосуванні інформаційних технологій ІСТ. (CLIP). Членами консорціуму цього проекту з української сторони є Херсонський національний технічний університет (Координатор), Херсонський державний університет (Партнер), Херсонський державний аграрний університет (Партнер), Херсонський постачальник Інтернет послуг «Укрком» (Партнер) зі сторони Європейського Союзу -Університет Ницца-Софія Антиполіс, м. Найс (Визнаний кандидат, Франція), Королівський Інститут Технологій (Партнер, Швеція).
В університеті функціонують наукові школи з „Моделювання процесів управління” (науковий керівник заслужений діяч науки і техніки України, д.т.н., професор Бардачов Ю.М.), „Дискретні моделі та їх застосування в інженерно-технічних дослідженнях” (науковий керівник заслужений діяч науки і техніки, д.ф.-м.н., професор Хомченко А.Н.), „Комп'ютеризація інформаційних процесів з урахуванням факторів невизначеності та ризику” (науковий керівник заслужений діяч науки і техніки, д.т.н., професор Ходаков В.Є.), „Методи штучного інтелекту” (науковий керівник заслужений діяч науки і техніки, д.т.н., професор Ходаков В.Є.).
ХНТУ є єдиним навчальним вищим закладом в Україні, який веде підготовку фахівців всього комплексу спеціальностей для текстильної та легкої промисловості, в тому числі з автоматизації технологічних процесів, має аспірантуру та докторантуру з тих же напрямків, а також спеціалізовані вченні ради. ХНТУ є одним із засновників технопарку «Текстиль». Важливими задачами технопарку «Текстиль» є комп’ютеризація та автоматизація виробничих процесів. Все це потребує подальшої підготовки кваліфікованих кадрів з інформаційних технологій та автоматизації технологічних процесів, тому є велика потреба в фахівцях за спеціальностями 05.13.06 та 05.13.07.
В університеті діє аспірантура та докторантура, діє семінар „Прикладні проблеми інформатики” наукової ради НАН України з проблеми „Кібернетика” (голова заслужений діяч науки і техніки, д.т.н., професор В.Є. Ходаков).
Кафедрами здійснюється випуск спеціалістів зі спеціальностей:
7.080403 – „Програмне забезпечення автоматизованих систем”;
7.050102 – „Економічна кібернетика”;
7.091402 – „Комп'ютеризовані системи управління та автоматики”;
7.091501 – „Комп'ютерні системи та мережі”,
7.092501 – „Автоматизоване управління технологічними процесами”.
та підготовка аспірантів зі спеціальностей:
05.13.06 – „Інформаційні технології”;
05.13.07 – „Автоматизація процесів керування”.
На даний час у Херсонському національному технічному університеті працює 80 аспірантів та пошукачів, 8 докторантів, більшість з яких планують захищати дисертації у цій раді.